Zgłoś konsultację
Zaloguj sięZarejestruj się

KONSULTACJE DOTYCZĄCE STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY KOWAL

Gmina Kowal przystąpiła do sporządzenia zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Kowal na podstawie uchwały nr IV/42/2019 Rady Gminy Kowal z dnia 25 marca 2019r. Celem opracowania zmiany Studium jest dostosowanie polityki przestrzennej gminy do aktualnych realiów, na które w dużym stopniu rzutuje m.in. fakt zmiennej sytuacji społeczno-gospodarczej oraz dalszy rozwój gminy. Obecnie obowiązujące studium uchwalono w 2000 roku w innych realiach gospodarczych i prawnych. Zważywszy na ponad dwudziestoletni okres jego obowiązywania, a także zmieniające się uwarunkowania przestrzenne i formalne sprawiają, że obecnie dokument ten nie uwzględnia aktualnych uwarunkowań i potrzeb gminy Kowal. Sporządzenie nowego Studium jest niezbędne. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego włączenia się w tworzenie Studium, gdyż to Państwa zdanie może mieć decydujący wpływ na ostateczną formę opracowywanego dokumentu i dalszy kierunek rozwoju Naszej Gminy.   Poniżej znajduje się plik do pobrania z grafiką (plik .jpg), która pozwala na przybliżanie elementów studium.
Organizator konsultacji: Gmina Kowal
Do końca konsultacji pozostało:

Komentarze (32)
użytkownikkomentarz
Aneta Kwarcińska
Twój komentarz / uwaga / propozycja:
W przedstawionym projekcie studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego można zauważyć cztery główne kierunki rozwoju gminy. Gospodarczy - tereny inwestycyjne przy węźle autostrady A1 aż do granicy gminy Kowal w stronę Lubienia Kujawskiego. Tereny o niższej klasie bonitacyjnej gleby przeznaczone zostały pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Ważną rolę odgrywa turystyka. Dominuje jednak rolnictwo, na co należy zwrócić uwagę. Każdy kierunek jest ważny dlatego  ,,Studium” powinno zapewnić równomierny ich rozwój.
Widząc tak duży progres w kierunku budownictwa mieszkaniowego, uwzględnić należy uzbrojenie terenu w infrastrukturę wodno - kanalizacyjną, rozbudowę sieci dróg, ścieżki rowerowe, place zabaw, tereny pod oczyszczalnie ścieków oraz ujęcie wody z uwzględnieniem stref ochronnych tego ujęcia. Należy również pamiętać o możliwości gazyfikacji terenów o gęstej zabudowie. W celu uproszczenia procedur związanych z budownictwem mieszkaniowym należy zwiększyć ilość miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, które ułatwią mieszkańcom procedury administracyjne na obszarze planu a zarazem zapewnią utrzymanie ładu przestrzennego na danym terenie.
W jakim kierunku chcesz, żeby rozwijała się Gmina Kowal? (Turystycznie, Inwestycyjnie, Mieszkalnictwo jednorodzinne...):
gospodarczo, mieszkaniowo – usługowo, rolniczo, turystycznie
Kamil Olszewski
Twój komentarz / uwaga / propozycja:
Wprowadzenie w projekcie studium terenów zabudowy jednorodzinnej oraz rozszerzenie obszaru miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy węzła autostrady A1 o nowe tereny inwestycyjne z perspektywy mieszkańca oceniam pozytywnie.
W jakim kierunku chcesz, żeby rozwijała się Gmina Kowal? (Turystycznie, Inwestycyjnie, Mieszkalnictwo jednorodzinne...):
zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, tereny pod inwestycje w sąsiedztwie węzła autostrady A1
Komentarze ogólne (0)
logotyp
© 2024 Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych