Zgłoś konsultację
Zaloguj sięZarejestruj się

PROJEKT MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO W OBRĘBIE GEODEZYJNYM KIEŁPINY, GMINA LIDZBARK.

Uchwałą nr XVII/142/12 Rady Miejskiej w Lidzbarku gmina przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Kiełpiny. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest aktem prawa miejscowego i stanowi gwarancję utrzymania ładu przestrzennego w przyszłości. Plan jest bardzo ważnym dokumentem planistycznym, który określa jakie przeznaczenie mają mieć poszczególne grunty, a poprzez konsultacje społeczne chcemy umożliwić czynny udział w tworzeniu projektu uchwały miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy jeziorze w Kiełpinach. Gmina Lidzbark zakwalifikowana została do udziału w projekcie grantowym „Dobre konsultacje, dobry plan”. W ramach projektu odbyły się spotkania konsultacyjne, podczas których poznaliśmy potrzeby i oczekiwania dotyczące przyszłego zagospodarowania terenu. Kontynuując proces konsultacji prosimy o zapoznanie się z projektem uchwały i wyrażenie swoich wniosków, uwag i propozycji do projektu planu miejscowego. 
Organizator konsultacji: Gmina Lidzbark
Do końca konsultacji pozostało:

>
wybierz stronę dokumentu:
1235456789>
Komentarze (5)
użytkownikkomentarz
Marek Marek
Wnioski, uwagi, propozycje:
Wnoszę o wyznaczenie miejsca lokalizacji śmietników, wraz z określeniem charakterystyki obiektu budowlanego (np wiata, budynek miejsce ogrodzone).
Krótkie uzasadnienie:
Na obszarze objętym planem funkcjonuje nieformalne miejsce gromadzenia odpadów i wskazane jest, aby ten problem mógł rozwiązać mpzp.
Krzysztof Uczestnik konsultacji
Wnioski, uwagi, propozycje:
Uprzejmie proszę o zmianę przeznaczenia części działki nr 17/30 od strony jeziora pod zabudowę letniskową
Krótkie uzasadnienie:
W projekcie uchwały cała działka nr 17/30 przeznaczona jest pod tereny rolnicze
Stawro KIEŁPINY 110
Wnioski, uwagi, propozycje:
Chodzi o obszar 13ML z projektu ustawy wynika że ustala się obsługę komunikacyjną dla tego obszaru z drogi wewnętrznej 12KDW i 11KDW.Jestem właścicielem budynku mieszkalnego KIEŁPINY 110 zabudowa zagrodowa i mam w tej chwili dostęp i wjazd od drogi głównej 1KDD z którą graniczy moja posesja(działka 103/21  ,103/22 oraz 103/28)Tak było uzgodnione w warunkach zabudowy  ,projektach  ,mapkach  ,odbiorach i tak też został wykonany wjazd do posesji z ogrodzeniem i bramami.Rozumiem że wjazd do mojej posesji nadal będzie z drogi 1KDD i nastąpiło zwykłe przeoczenie.Ostatnia sprawa moja posesja to nie jest domek letniskowy czy rekreacyjny jako pierwszy uzyskałem wszystkie niezbędne zgody na budowę siedliska lub zabudowy zagrodowej różnie w tamtym okresie się to nazywało ale nie wiem czy ML -czyli teren zabudowy rekreacji indywidualnej pasuje do mojej własności.Proszę na plan nanosić aktualne dane zgodne ze stanem faktycznym i z uzyskanymi wcześniej zgodami i odbiorami.Podatek od gruntów rolnych jest zapewne inny niż podatek od gruntów rekreacyjnych  ??to po pierwsze a po drugie zmieniacie Państwo stan faktyczny i zastany  .Co do nowych inwestycji pełna zgoda ale te które zostały wybudowane wcześniej i mają wszystkie zgody i odbiory oraz zmiana przeznaczenia gruntu i budynku to jakieś nieporozumienie.
Krótkie uzasadnienie:
Stan faktyczny i zastany jest inny niż w projekcie uchwały planu zagospodarowania przestrzennego KIEŁPINY
Katarzyna Kom
Wnioski, uwagi, propozycje:
Bardzo bym chciała by została wyrównana i utwardzona droga dojazdowa 1KDD szczególnie na odcinku od skrzyżowania z drogą do Rynku (tamta droga została utwardzona w zeszłym roku)do śmietników.
Krótkie uzasadnienie:
Podczas obfitych opadów deszczu i po zimie woda opadowa sprawia,że kierujący chcąc ominąć kałuże wjeżdżają na pola rolników poszerzając i zmieniając zarys właściwej drogi.
Rafał Pasymowski
Wnioski, uwagi, propozycje:
Proszę o zmianę przeznaczenia terenu dla działek nr 104/106 i 104/107 na teren 1MN/U oraz o dodanie koloru grafitowego w stosowanych materiałach pokryć dachowych.
Krótkie uzasadnienie:
Wymienione działki znajdują się bezpośrednio na wjeździe na cały teren rekreacyjny objęty MPZP i stanowią dobrą bazę dla świadczenia ewentualnych usług. Ponadto są to działki o powierzchni większej niż typowe działki pod budynki letniskowe. Dachy grafitowe są dachami powszechnie stosowanymi.
Komentarze ogólne (0)
Załączniki (1)
logotyp
© 2024 Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych