Zgłoś konsultację
Zaloguj sięZarejestruj się

SPORZĄDZENIE MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO FRAGMENTU MIASTA DOBRE MIASTO W REJONIE ULIC OLSZTYŃSKIEJ, CMENTARNEJ, JEZIORAŃSKIEJ I GRANICY ADMINISTRACYJNEJ MIASTA

Teren objety projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ograniczony jest ulicami Olsztyńską, Cmentarną, Jeziorańską, i południową granicą administracyjną Dobrego Miasta. Istniejące zagospodarowanie terenu jest znaczne zróżnicowane. W rejonie tym zlokalizowane są zarówno zakłady przemysłowe, obiekty składowe, obiekty komunalne, budynki mieszkalne wielo- i jednorodzinne. Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli na harmonijne "współistnienie" w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów o różnych funkcjach, umożliwi wprowadzenie ładu przestrzennego na terenach zagospodarowanych często dość chaotycznie i przypadkowo, a także wpłynie pozytywnie na rozwój gospodarczy miasta i gminy. Dlatego też niezwykle ważne jest aby to mieszkańcy i użytkownicy terenów brali czynny udział w sporządzaniu miejscowego planu zagospodarowania, przedstawili swoje potrzeby, uwagi, wnioski i propozycje rozwiązań.  Drogi Mieszkańcu, Użytkowniku! Wyraź swoją opinię, opowiedz o swoich potrzebach i oczekiwaniach dotyczących fragmentu Dobrego Miasta zlokalizowanego pomiędzy ulicami Olsztyńską, Cmentarną, Jeziorańską i granicą administracyjną miasta.
Organizator konsultacji: Gmina Dobre Miasto
Do końca konsultacji pozostało:

Komentarze (8)
użytkownikkomentarz
Marta TOJA
Mieszkaniec/Użytkownik:
1. Teren wzdłuż ul. Jeziorańskiej zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z drobnymi usługami oddzielona zielenią urządzona od części przemysłowej  .
2. Teren przy DFM przemysł z naciskiem na duży stopień zieleni izolującej od terenów mieszkaniowych.
Wnioski, uwagi, propozycje:
ad 1. Istnieje zapotrzebowanie na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Teren ma dobre połączenie komunikacyjne, niedaleko jest szkoła, basen, przedszkole, przychodnia i szpital.
ad2. Kontynuacja dominującej funkcji przemysłowej. Zieleń powinna stanowić strefy buforowe, izolujące skonfliktowane funkcjonalnie obszary (mieszkaniowe od przemysłowych).
Krótkie uzasadnienie:
Z uwagi na duże zróżnicowanie istniejących funkcji na przedmiotowym obszarze, należy szczególny nacisk położyć na zieleń urządzoną. Krajobraz jest atutem przestrzeni, który powinien być traktowany jako narzędzie podnoszące jej jakość i atrakcyjność zarówno dla potencjalnych inwestorów jak i mieszkańców.
Aspekt zieleni powinien być rozpatrywany systemowo-powinien oddzielać skonfliktowane funkcje przestrzenne. Powinien mieć przewidziane szersze powiązania komunikacyjno- krajobrazowe i funkcjonalne.
z innymi terenami zieleni w mieście. Warto pomyśleć o tym przy palowaniu sieci dróg, którym zieleń może towarzyszyć w szerszym zakresie.
Uposażenie jej w elementy małej architektury (place zabaw, siłownie, mini bieżnie, trasy do jazdy na rolkach, ścieżki rowerowe/biegowe) dodatkowo zwiększy atrakcyjność miejsca. Uposażenie jej w elementy małej architektury (place zabaw, siłownie, mini bieżnie, trasy do jazdy na rolkach, ścieżki rowerowe/biegowe) dodatkowo zwiększy atrakcyjność miejsca.
Bartek Bartek
Mieszkaniec/Użytkownik:
Mieszkaniec Grunwaldzkiej
Wnioski, uwagi, propozycje:
1.Należy połączyć ul.Jeziorańską z Olsztyńska drogą wzdłuż granicy miasta.
2. Przy wyjeździe z DFM i stacji benzynowej należy zbudować rondo które powinnozawibyć również połączone z nową drogą wiodącą przez Łynę aż do skrzyżowania wylotówek na Knopin i Świątki.
Krótkie uzasadnienie:
1. Im mniej samochodów wjeżdża do miasta tym Lepiej, ponadto przy takiej drodze mogą powstać kolejne wjazdy do nowo powstających zakładów przemysłowych.
2. Mimo lewo skrętu, skręt w lewo do stacji benzynowej jest utrudniony, gdy kończy się zmiana w DFM całe miasto się korkuje. Jeżeli powstanie rondo wraz ze wspomnianą drogą pracownicy DFM mieszkający na ulicy Grudziądzkiej i w okolicach Świątek i Knopina nie będą wjeżdżać do miasta i tworzyć korków -nie wspominając o mieszkańcach jeżdżących do Olsztyna.
Edyta KKK
Mieszkaniec/Użytkownik:
Mieszkaniec
Wnioski, uwagi, propozycje:
W rejonie ulicy Jeziorańskiej (wzdłuż ulicy) wskazane byłoby zaplanować osiedle z zabudową jednorodzinną, oddzieloną od części przemysłowej pasem zieleni.
Na końcu planowanego obszaru przy ścianie lasu mogloby powstać duże centrum handlowe z marketami budowlanymi, handlowymi, obiektami gastronomicznymi
Od ulicy Olsztyńskiej do Jeziorańskiej można byłoby wybudować drogę prowadząca na osiedle Przysiółek Górny
Krótkie uzasadnienie:
1. W Dobrym Mieście wciąż jest popyt na działki budowlane
2. Brakuje jednego dużego centrum handlowego, w którym można kupić wszystko
3. Proponowana ulica (łącznik) rozładuje ruch przy wjeździe do miasta
Paweł Paweł
Mieszkaniec/Użytkownik:
Mieszkaniec
Wnioski, uwagi, propozycje:
- Rejon w obrębie ulicy Jeziorańskiej powinien być przeznaczony na zabudowę jedno/wielorodzinną, podobnie jak to ma miejsce od strony basenu.
- na granicy miasta od strony lasu wskazane by było uwzględnienie ulicy łączącej ulice Olsztyńską z Jeziorańską.
- Od strony ulicy Olsztyńskiej zabezpieczyć teren pod wykonanie parkingu i miejsc parkingowych przy obu cmentarzach komunalnych (górnym/starym i dolnym/nowym)
Krótkie uzasadnienie:
- deficyt lokali mieszkalnych w mieście, skutkujący wyjazdem mieszkańców do innych miejscowości. Obszar wskazany do zagospodarowania w sposób zbliżony do osiedla za basenem.
- Odciąży to ruch na odcinku ulicy Olsztyńskiej od stacji benzynowej przez ulicę Cmentarną i Grunwaldzką aż po samo rondo. Odcinek codziennie zakorkowany w czasie kończenia pracy DFM i powrotu mieszkańców pracujących w Olsztynie.
- brak miejsc parkingowych w Dobrym Mieście jest problemem znanym i poruszanym na sesjach Rady Miejskiej a powstanie takich miejsc przy cmentarzach jest wskazane (parking przy Stodole Kultury jest za mały, co będzie można sprawdzić 1 listopada, a było widoczne choćby na Dożynkach Gminnych).
Bolo Bolo Łącznik
Mieszkaniec/Użytkownik:
Mieszkaniec
Wnioski, uwagi, propozycje:
Należy zaprojektować drogę publiczną łączącą ulicę Kopernika z Olsztyńską, najlepiej z rondem w okolicach obecnego skrzyżowania Kopernika x Jeziorańska.
Krótkie uzasadnienie:
1. Nowa droga odciąży ruch z ul. Grunwaldzkiej i Cmentarnej.
2. DK 51 ma zostać przebudowana, więc przy okazji można zaplanować nową drogę w kierunku Jeziorańskiej.
3. Rondo lub nowe skrzyżowanie Kopernika/Jeziorańska/nowa droga do DK 51 poprawi bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie (samochody, w tym ciężarowe, pędzące od strony Jezioran będą musiały zwolnić, a część z nich na pewno i tak jedzie do Olsztyna, więc punkt 1).
4. Nowa droga będzie miała charakter mini obwodnicy miasta.
Karol Karol
Mieszkaniec/Użytkownik:
Mieszkaniec Dobrego Miasta
Wnioski, uwagi, propozycje:
Tereny położone pomiędzy ulicami Jeziorańska i Olsztyńska w większości przynależą do WMSSE a więc przemysł. Pozostałe tereny zgodnie z ich aktualnym wykorzystaniem  .
Krótkie uzasadnienie:
Na terenach wykorzystywanych pod przemysł nie należy wprowadzać innej funkcji. Pozostałe terenu uporządkować i przypisać funkcje przyszłego zagospodarowania niekolidującego z funkcja wiodącą
Michał Michał
Mieszkaniec/Użytkownik:
mieszkaniec
Wnioski, uwagi, propozycje:
zabudowa mieszkaniowa na obrzeżach miasta, przy Jeziorańskiej przy granicy miasta
droga od olsztyńskiej do Jeziorańskiej
Krótkie uzasadnienie:
fajne tereny na obrzeżach miasta, wystarczy je oddzilić jakimś laskiem i mozna mieszkać w zaciszu
dużo ludzi z dfmu jeździ w stronę Jezioran, więc przedłużenie drogi od olsztyńskiej do jeziorańskiej samo się uzasadnia.
Basia Basia Basiula
Mieszkaniec/Użytkownik:
Mieszkanka
Wnioski, uwagi, propozycje:
- droga łącząca ul. Olsztyńską z ul. Jeziorańską
- osiedle mieszkaniowe, jako odbicie osiedla przy basenie
Krótkie uzasadnienie:
Moim zdaniem droga łącząca dwie główne ulice w mieście odciąży ruch w centrum szczególnie w godzinach szczytu, kiedy z zakładów przy Olsztyńskiej wyjeżdżają pracownicy.
Teren na wprost osiedla przy basenie jest bardzo atrakcyjny pod zabudowę mieszkaniową, oddalony od miasta z dostępem z drogi głównej. Można pomyśleć o jakimś terenie zielonym oddzilającym te tereny od zabudowy przemysłowej
Komentarze ogólne (0)
logotyp
© 2024 Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych